Торгова марка

Опубликовано Опубликовано в рубрике Реєстрація

У світі дуже велика конкуренція між підприємцями. Вся продукція та послуги повинні запам’ятовуватися, мати унікальне позначення, яке ефектно виділятиметься на тлі конкурентів.

Але відразу виникає проблема – конкуренти не сплять і можуть створити схоже позначення і або отримувати прибуток, використовуючи чужу інтелектуальну працю, або ж зареєструвати цю торгову марку і використовувати для осквернення створеної Вами репутації. Відповідно, виникає потреба в реєстрації торгової марки (зареєстроване позначення, яке може складатися зі слова або слів та/або зображення), оскільки крім захисту репутації, реєстрація торгової марки надає такі можливості

  • створення сайту та отримання однойменного домену .ua;
  • це перший етап реєстрації міжнародної торгової марки (значок ®);
  • якщо торговельну марку внести до балансу та статутного фонду підприємства, то підвищується вартість підприємства;
  • за використання торгової марки сторонні особи будуть змушені платити роялті (оплата за користування);
  • торгова марка може бути використана як застава, якщо потрібно отримати кредит для розвитку бізнесу.

Реєстрація торгової марки відбувається згідно з вимогами Закону України “Про охорону прав на знаки для товарів та послуг”. Після успішного проходження всіх етапів реєстрації торгової марки заявнику видається Свідоцтво на знак для товарів та послуг.

Єдина ситуація, коли реєстрація торгової марки є обов’язковою – це виробництво алкогольної продукції. Без реєстрації торгової марки неможливо отримати ліцензію на виробництво алкогольної продукції.

Реєстрація торгової марки відбувається в Укрпатенті, що знаходиться у м. Київ.

Термін реєстрації становить близько 1,5 років. Такий тривалий термін обумовлюється:

  • проведенням кваліфікаційної експертизи заявленого позначення, що потребує використання значної кількості ресурсів та часу;
  • прийняттям Україною низки міжнародних конвенцій та договорів, що надають перевагу іноземним заявникам, для яких потрібно понад півроку.

Реєстрація торгової марки поділяється на такі етапи:

1. Підготовка

На даному етапі необхідно прийняти рішення про те, на який продукт буде створюватися торгова марка, якого виду буде дана марка – словесної, образотворчої, словесної об’ємної або іншого виду.

Однак, слід звернути увагу, на те, що розроблене позначення має відповідати вимогам чинного законодавства і не мати схожості з об’єктами, що вже охороняються.

Також необхідно вибрати у Міжнародній класифікації товарів та послуг (МКТП) необхідний клас товарів та послуг. Необхідно врахувати, що один клас = 4000 грн. Чим більше класів – тим дорожча торгова марка.

Далі необхідно провести попередню перевірку для виявлення подібних торгових марок для подібних товарів та послуг. Перевірку слід проводити за такими базами даних:

1) бази даних Укрпатенту, зокрема база даних із зареєстрованих в Україні знаків на товари та послуги;

2) поданих до Укрпатенту заявок;

3) міжнародних реєстрацій із розширенням в Україну.

Частина цих даних доступна у відкритих джерелах, частина – ні.

2. Подання заявки до Укрпатенту

Готувати документи та подавати їх до Укрпатенту можуть усі, крім іноземців, які взаємодіють з Укрпатентом через представників у справах інтелектуальної власності. Після подання заявка та позначення проходять формальну та кваліфікаційну експертизи. Якщо торгова марка не проходить дані експертизи, то у реєстрації Укрпатент відмовляє, і при повторній подачі потрібно буде знову сплачувати всі витрати на реєстрацію.

3. Вартість реєстрації торгової марки

У вартість оформлення торгової марки входять: оплата послуг повіреному (юристу, адвокату тощо), оплата заявки, держмита та збори.

Розмір зборів та мит за реєстрацію товарного знака визначається чинним законодавством України і залежить від кількості класів, заявників, від того кольоровий знак або чорно-білий.

Наприклад, одна заявка на торговий знак без оплати послуг повіреного (чорно-білий, з одним заявником та одним класом) коштуватиме 4685 грн, з них:

- мито за подання заявки на товарний знак одним заявником – 4000 грн.;

- збір за публікацію про видачу свідоцтва реєстрації на товарний знак у чорно-білому зображенні за кожний клас – 600 грн.;

- державне мито за видачу свідоцтва на знак – 85 грн.

Для детальної інформації звертайтесь за номерами телефонів, вказаних на нашому сайті, і ми з радістю допоможемо Вам стати унікальним та неповторними підприємцями з власною торговою маркою, яка, можливо, стане міжнародною та буде відомим брендом!