Касовий апарат – це електронний прилад, що має фіскальну пам’ять для зберігання та передачі до органів ДПС інформації про торговельну та господарську діяльність. ВІН необхідний юридичним особам та фізичним особам – підприємцям що перебувають на спрощеній системі оподаткування, та/або займаються торговельною діяльністю або наданням послуг, за розрахунок і розрахунок платіжними картками, а також обов’язковий при торгівлі акцизними товарами (алкоголь і тютюн). Реєстратор розрахункових операцій (РРО), програмний реєстратор розрахункових операцій, фіскальний реєстратор – це стаціонарні та мобільні касові апарати, що відрізняються своєю модифікацією, наявністю різних портів для підключення, налаштуваннями, функціоналом та способом кодування. Фіскальний реєстратор – це професійний тип РРО. Продаж товарів, послуг оформляється в касовому ПЗ на POS-системі, а фіскальний реєстратор виконує роль принтера чека та надсилає звіти до ДПС.
Хто має застосовувати касовий апарат (РРО) у 2020 р. в Україні?
з 1 жовтня 2020 р. крім тих хто використовував раніше, касові апарати (РРО) повинні використовувати і нові категорії підприємств та підприємців у формі ФОП (ФОП): супермаркети та мінімаркети, торгові точки, магазини, інтернет-магазини, торгові точки з продажу техніки, електроніки, тканин та ін., ресторани, кафе, бари, буфети та столові, турагент медичні заклади, стоматології, салони краси, SPA, парки розваг, хімчистки, спортзали, аптеки та аптечні кіоски, у т.ч. та на ринках, поштові оператори, кур’єрські служби, служби доставки тощо. А з 1.01.2021 використання РРО розпочнеться для всіх, хто здійснює роздрібну торгівлю та надання послуг, з оплатою готівкою або платіжними картками, крім платників єдиного податку 1-ї групи, які торгують на ринках за готівку.
Реєстрація касового апарату в ДПС – обов’язкова перед початком використання. Це процедура, яка потребує ретельної підготовки.
Визначення та вибір необхідного касового апарату (РРО);
Укладання договору із Центром сервісного обслуговування (ЦСО) на сервісне обслуговування та ремонт (законодавча вимога). ЦЗЗ повідомляє ДПС про укладення Договору в електронному вигляді. Відомості відображаються у спеціалізованому реєстрі;
Подати до органів ДПС звіт за формою 20-ОПП про місце провадження господарської діяльності;
Подати заяву спеціального зразка до органів ДПС на реєстрацію касового апарату;
Підключення та введення в експлуатацію.
Докладніше про процедуру реєстрації касового апарату в Одесі ви можете дізнатись від наших фахівців.
Після закінчення торгової діяльності касовий апарат необхідно зняти з обліку в органах ДПС.
ПРРО – це програмний (не фізичний) реєстратор розрахункових операцій, який може бути створений у виглді програми та/або сайту та здійснює реєстрацію розрахункових операцій так само, як і фізичний РРО. Єдина відмінність – у процедурі реєстрації, оскільки для ПРРО не потрібно йти у податкову, він реєструється лише онлайн – для цього потрібно знайти пристрій, на якому буде працювати СПД і подати в електронному вигляді такі звіти – повідомлення про об’єкти оподаткування, заява про реєстрацію ПРРО, заява про реєстрацію ключа касира, після цього внести дані в облікову систему (програма або сайт ПРРО) та з легкістю розпочати роботу.
Термін: 1-3 дня
Ціна: 2 500 грн.