Неподання підприємством обов’язкової звітності про використання РРО є основою проведення фактичної перевірки

Опубликовано Опубликовано в рубрике Статті

Неподання підприємством у встановлений законом термін обов’язкової звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій, програмних РРО, розрахункових книг та книг обліку розрахункових операцій, подання їх із нульовими показниками є підставою для проведення фактичної перевірки контролюючим органом.

Контрольно-звітна інформація подається до органів податкової служби провідними чи бездротовими каналами зв’язку відповідно до п. 7 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами та доповненнями.

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з прийому готівки для подальшого її переказу, зобов’язані подавати до контролюючих органів звітність, пов’язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книг, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяцем у разі, якщо п. 7 ст. 3 Закону № 265 не передбачено подання інформації про провідні або бездротові канали зв’язку.

Суб’єкти господарювання, які використовують програмні РРО, повинні передавати до контролюючих органів по провідних або бездротових каналах зв’язку інформацію у формі електронних копій розрахункових документів, електронних фіскальних звітів, електронних фіскальних звітних чеків та іншу інформацію, необхідну для обліку роботи ПРРО фіскальним сервером контролюючого органу, таких програмних реєстраторів розрахункових операцій.

Відповідно до ст. 80 Податкового кодексу України фактична перевірка (перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності) може проводитись на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику або особам розрахункові операції, під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з підстав, зокрема, ненадання суб’єктом господарювання у встановлений законом строк обов’язкової звітності про використання РРО та/або ПРРО, РК та книг обліку розрахункових операцій, подання їх з нульовими показниками.

Згідно з інформацією, опублікованою на сайті ГУ ДПС в Одеській області