Сплата податків, зборів та інших обов’язкових платежів у період воєнного стану

Опубликовано Опубликовано в рубрике Новини

У зв’язку із запровадженням військового стану в Україні ДПС інформує про такий порядок дій у зв’язку з неможливістю своєчасного виконання податкових обов’язків, передбачених Податковим кодексом України (далі – ПК України).
Торгово-промислову палату України (далі – ТПП України) повідомлено про посвідчення факту настання форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) з 24 лютого 2022 року.
Згідно з вищевикладеним, ДПС інформує, що платники податків відповідно до пп. 112.8.9 п. 112.8 ст. 112 ПК України звільняються від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень та порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у зв’язку з настанням форс-мажорних обставин (обстав непереборної сили), засвідчених ТПП України.
У разі відсутності можливості у платника податків своєчасно виконати свій податковий обов’язок, зокрема, щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, розрахунку коригування у електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від відповідальності.
Водночас такі обов’язки мають бути виконані платниками податків одразу після припинення дії форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).
Також повідомляємо, що в період дії форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються.
Протягом дії форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) штрафні санкції за порушення законодавства щодо РРО не застосовуються.
За реєстрацією акцизних накладних в ЕРАН.
На період дії форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) дозволяється переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами за наявності товарно-транспортної накладної та паперового примірника акцизної накладної.
Незважаючи на посвідчення ТТП України настання факту форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), з метою забезпечення стабільного фінансування Збройних Сил України звертаємось до платників податків, наскільки це можливо, виконувати свій податковий борг зі сплати у повному обсязі відповідних сум податкових зобов’язань. тв, у тому числі до настання строків сплати, на відповідні рахунки для сплати податків та зборів.
Усі здійснені переплати будуть відображені в інформаційних системах ДПС, зокрема, в інтегрованих картках платника з урахуванням дати фактичної сплати та враховані при обчисленні їхніх зобов’язань у майбутньому.

Відповідно до матеріалів, опублікованих ДПС України.