За незастосування платіжних терміналів передбачений штраф до 17 тисяч гривень

Опубликовано Опубликовано в рубрике Статті

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2022 №894 «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)» ще з 01.01.2023 року змінено вимоги до порядку здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів.

З 2023 року здійснення безготівкових розрахунків, тобто розрахунок банківською карткою, мають забезпечити торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тисяч осіб, а вже з січня 2024 року цей обов’язок стосуватиметься населених пунктів з чисельністю населення понад 5 тисяч осіб.

Така вимога не поширюється на:

- ФОП-платників єдиного податку першої групи;

- торговців, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів;

- на виїзну (виносну) торгівлю;

- продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції.

За порушення вищевказаних вимог законодавством передбачено адміністративну відповідальність згідно ст. 16315 КУпАП. За недотримання установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів – штрафу на ФОП, посадових осіб юридичної особи від ста до двохсот НМДГ (1700-3400 грн), а за повторне порушення – від п’ятисот до тисячі НМДГ (8500-17000 грн).

Згідно інформації, наданої ГУ ДПС в Івано-Франківській області