Несплата військового збору до нотаріального оформлення договору купівлі-продажу нерухомого (рухомого) майна: чи застосовується відповідальність до фізичної особи?

Опубликовано Опубликовано в рубрике Статті

У разі несплати фізичною особою військового збору до нотаріального оформлення продажу нерухомого (рухомого) майна така фізична особа зобов’язана відобразити дохід від продажу майна у річній Податковій декларації про майновий стан та доходи та сплатити зазначену у ньому суму податкового зобов’язання. У такому разі відповідальність до неї не застосовуватиметься.

Водночас у разі неподання платником податків у встановлений законом термін декларації контролюючий орган має право проводити документальні позапланові перевірки.

Якщо платник податків не подає у встановлений термін декларацію, контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму грошових зобов’язань.

Вчинення платником податків дій, що зумовили самостійне визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання, тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 10 % від суми певного податкового зобов’язання.

Зазначені діяння: вчинені навмисне – тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 25% від суми певного податкового зобов’язання та/або іншого зобов’язання; повторне умисне порушення протягом 1095 днів – тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50% від суми певного податкового зобов’язання.

Крім того, застосовується адміністративна відповідальність.

За матеріалами, опублікованими ГУ ДПС у Харківській області