З 1 січня 2022 року на багатьох суб’єктів господарювання чекає «повний облік та контроль» розрахункових операцій, якими повинні застосовуватися реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (РРО/ПРРО).
Звертаємо увагу на необхідність попередньої реєстрації РРО/ПРРО у контролюючих органах з метою дотримання вимог чинного законодавства України! (Закони 128-IX та 129-IX від 20.09.2019, Податковий кодекс України).
Ви можете вибрати будь-який РРО, який входить до Держреєстру РРО України для вашої сфери діяльності, це залежить від Ваших бізнес-процесів, бюджету, потреб (традиційний касовий апарат або програма з фіскальним реєстратором, яку можна встановити на персональний комп’ютер, планшет, андроїд).
Досвід кінця вересня 2021 року показує, що класичні фіскальні реєстратори поступово поступаються програмному РРО, оскільки вони суттєво дорожчі, вимагають платних оновлень, перепрошивки та обслуговування в сервісних центрах.
Водночас запровадити нововведення фіскальної служби у програмний РРО суттєво дешевше, а розпочати роботу – легше та швидше.
Обов’язкові до застосування РРО/ПРРО при прийомі оплат готівкою та платіжними картками, жетонами, а покупцю повинен видаватися фіскальний чек у місці здійснення розрахункової операції:
- у сфері роздрібної торгівлі та надання послуг,
- ФОП на єдиному податку 2 та 3 груп з оборотом понад 220 мінімальних зарплат (з 01 січня 2022 року – 1 430 000 грн);
- ФОП 2 та 3 груп, що належать до особливих груп (незалежно від обороту) та підприємства та ФОП, що реалізують підакцизні товари;
- При прийомі оплат для подальшої передачі та інші платежі.
Таким чином, встановити та зареєструвати РРО/ПРРО повинні будуть: супермаркети, мінімаркети, інтернет-магазини, торгові точки тощо, всі магазини та інтернет-магазини, що продають технічно складні побутові товари, при реалізації ювелірних та побутових виробів із дорогоцінних металів, магазини продуктів харчування та одягу, кафе, бари, ресторани, заклади сфери обслуговування в будь-якій організаційно-правовій формі, аптеки, аптечні кіоски, медмагазини, що реалізують ліки та товари медичного призначення, при наданні платних медичних послуг, . громадського харчування у формі ФОП на єдиному податку.
Звільняються від встановлення фіскальних реєстраторів підприємства та ФОП, якщо їх клієнти розраховуються з ними виключно у безготівковій формі, без застосування платіжних карток та перераховують їм кошти на поточний рахунок банківським переказом, та якщо клієнт у касі банку вносить готівку для подальшого зарахування на поточний рахунок продавця .