Реєстрація нетрадиційних торгових марок

Опубликовано Опубликовано в рубрике Новини

Згідно з Наказом Міністерства економіки України №19889 від 06.08.2024 р., з 18 вересня 2024 року діють нові Правила складання та подання заявки на торговельну марку та міжнародну реєстрацію, а також проведення експертизи. Тепер заявка включає повні відомості про заявника (серія та номер паспорту, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків), тоді як опис знаку є необов’язковим.

До традиційних позначень (словесні, зображувальні, комбіновані) додалися рухові, мультимедійні, орнаментні, позиційні, голографічні та кольорові знаки.

Орнаментна торгова марка – це набір регулярно повторюваних елементів, що може бути зареєстрованим, наприклад, візерунком на тканині або іншому матеріалі. Правова охорона триває 10 років з можливістю безкінечного продовження замість 25 років (оскільки раніше орнаменти реєструвалися як промислові зразки).

Позиційна торгова марка – визначає конкретне місце розташування позначення на товарі. При реєстрації надається зображення з чітко позначеними лініями, які позначають окреме місце/знак для реєстрації.

Рухова торгова марка містить елементи, які рухаються чи змінюють своє місце/положення. Для реєстрації подаються зображення та можливий відеозапис формату MP4.

Мультимедійна торгова марка – складається з зображень, що послідовно рухаються або змінюють положення та звуку, що утворюють цілу та єдину марку.

Голографічна торгова марка – виконується за голографічним ефектом (тобто, до реєстрації подаються декілька світлин, що становлять голограмму), з можливістю подання відеозапису та опису.

Реєстрація кольору або поєднання кольорів вимагає доведення розрізняльної здатності та зазначення кольору за шкалою Pantone Matching System, RAL або Focoltone.

Під час публікації заявок на нетрадиційні торгові марки додаватиметься URL для завантаження відео чи звукової записи.

Раніше не було правил для реєстрації нетрадиційних марок, і такі заявки не приймалися до розгляду. З вересня 2024 року охоронні документи стали видаватися в електронному вигляді, що спрощує процес для заявників. Залишається можливість отримання паперових документів за запитом.

Згідно даних, опублікованих на порталі Верховної ради України